Skelbimai TIK vaikams!Skelbimai TIK vaikams!

BLOG

Ėjimas į parduotuvę - išbandymas tėveliams

 

Ėjimas apsipirkti su vaikais į parduotuvę neretai būna nemenkas išbandymas jų tėveliams. Tačiau kartais vaikų tiesiog negalima palikti namuose, ypač jei yra perkami rūbai ar avalynė vaikams, kuriuos reikia matuotis. Kad būtų lengviau rekomenduojama vaikus išmokyti elgtis parduotuvėse, skatinti juos rinktis ir žiūrėti į apsipirkimą kitomis akimis.

Tačiau vyresniems vaikams, kurie jau sugeba ne tik kalbėti, bet ir mąstyti vertėtų leisti rinktis. Be abejo, jų pasirinkimą turėtų griežtai prižiūrėti tėvai, kadangi kai kurie vaikų sprendimai būna tikrai netinkami. Pasirinkimo laisvė vaikams yra naudinga ne tik dėl to, jog išsirenkami jiems patinkantys drabužiai, bet taip pat ir skatinamas savarankiškumas, mokoma rinktis ir ugdomas atsakomybės jausmas.Vaikiški drabužiai yra skirti ne kam kitam, bet vaikams. Būtent jie juos ir dėvės, o ne jų tėveliai, kurie dažniausiai nusprendžia už vaikus. Savaime suprantama, jog dar kalbėti nemokantiems vaikams drabužius turi išrinkti tėvai, o ne jie patys, be to, dažniau tokiose situacijos kreipiamas dėmesys ne į originalumą, dizainą, bet į šiltumą, patogumą, galimas alergijas ir pan.

Rūbai vaikams  šiuo metu gaminami labai įvairūs ir tikrai yra iš ko rinktis, tiek išvaizdos prasme, tiek atsižvelgiant į kainą. Be to, originalūs vaikiški drabužiai leidžia švenčių metu vaikams jaustis išskirtiniais, įkūnyti vieną ar kitą jų mėgstamą personažą. Tai tikrai pagyvina vaikų šventes, pavyzdžiui gimtadienius ar Kalėdas, Velykas, gimtadienius.

Išskirtiniai, originalūs rūbai berniukams ir mergaitėms taip pat naudingi ir kasdieniame gyvenime. Būdami visiškai kitaip apsirengę nei kiti vaikai jie gali jaustis maloniau, tačiau tuo pat metu turėtų būti mokomi nežeisti kitų vaikų, mokėti apginti savo nuomone bei pripažinti ir kitaip apsirengusius vaikus. Leidžia vaikams ir jų tėveliams siekti išskirtinumo,  ugdyti moralines vertybes bei skatinti vaikus rinktis tarp siūlomų variantų, gebėti vertinti ir įvertinti. Tačiau visa tai turi neperžengti normų ir vaikų pasirinkimo laisvė drabužiams turėtų būti prižiūrima tėvų ar kitų atsakingų asmenų.