Skelbimai TIK vaikams!Skelbimai TIK vaikams!

BLOG

Vis labiau populiarėja daugkartinės sauskelnės.

Daugkartinės sauskelnės - tai vis labiau populiarėjantis vystyklystės būdas. Pamažu tėveliai ir Lietuvoje pradeda ieškoti alternatyvų vienkartinėms sauskelnėms, kadangi vienkartinės sauskelnės nėra tokios nekaltos kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ar kaip mums teigia reklama.

Vienkartinių sauskelnių skaudžiausia pasekmė - vyrų nevaisingumas ir lytinės potencijos sutrikimas. Toliau sekantys ne ką malonesni dalykai - vystyklų dermatitas, alergija, astma ir t.t., sąrašas begalinis. Juk tik sužinoję, kad viduje nešiojame naują gyvybę, pradedame rinktis sveikesnį maistą, rinktis natūralesnes medžiagas, ir, neduok dieve, pirmieji vaiko rūbeliai bus sintetiniai! Tai kodėl pasmerkiame kūdikio užpakaliuką kelis metus būti tarp tų cheminių junginių, vadinamų vienkartinėmis sauskelnėmis?

  Daugkartinės sauskelnės pigiau

Ne vienas esame girdėję mitą,jog daugkartinės sauskelnės esą turtingų žmonių privilegija. Tačiau priešingai, daugkartinės sauskelnės pigiau, tai yra taupančių žmonių pasirinkimas, aišku reikia protingai susidėlioti savo pirkinių sąrašiuką ir, sveikinu Jus, Jūs sutaupėte kelis tūkstančius litų! Kadangi susipirkus sauskelnes ( vienkartinė išlaida ), vietoj ~100 lt kas mėnesį vienkartinėms sauskelnėms, Jums lieka keliolika litų vandens, elektros energijos išlaidoms ( kad sunaudoti 1 m3 vandens, reikia maždaug 20 skalbimų per mėnesį ). Taip pat reikia paminėti, jog vaikučiai, naudojantys daugkartines sauskelnes, daug greičiau pradeda sėsti ant puoduko, taigi sutrumpėja vystyklystės periodas.

Kaip naudojamos daugkartinės sauskelnės?

Daugkartinės sauskelnės naudojamos lygiai taip pat kaip ir vienkartinės, vaikučiui atlikus "reikaliuką", reikia pakeisti sauskelnę. Tik daugkartinėms reikia dar keletos smulkmenėlių.

Kad sauskelnės atliktų savo funkciją, t.y. sugertų kūdikėlio "reikaliukus", reikia į vidų dėti įklotą. Šitam dalykui galite sutaupyti pinigėlių, kadangi visos turime senų, nusiskalbusių rankšluoščių, kuriuos sukarpius išeis puikūs įklotai. O ir jų sugeriamumas daug didesnis nei naujos medžiagos. Jei namuose neturite siuvimo mašinos ar overloko kad apsiūti kraštus, kreipkitės į artimiausią siuvyklėlę su kavute ar šokolado plytele - tikrai padės. Pigu, ekologiška. Jei neturite, rasite jų pas mus gera kaina. Turime medvilninių ir bambukinių. Iš savo asmeninės patities galiu pasakyti - bambuko multinas buvo atradimas. Ši medžiaga sugeria daug drėgmės, palyginti su frotiniais įklotais yra daug plonesnė, nereikia po kiekvieno kartelio keisti, nes suteikia sausumo pojūtį palyginus su medvilne. Rekomenduoju sulankstomus įklotus, greičiau džiūna nei sudėtiniai.

Yra sukurtas "palengvinimas" didelio reikaliuko klausimu - vystyklų popierius ( asmeniškai jo nenaudoju, juk po pirmo mėn. kūdikėlis tuštinasi kartą per vieną - dvi paras ). Jis dedamas ant įkloto, ir po didelio reikalo pakanka išimti popierių su visu turiniu ir nuleisti į tualetą. Tokiu atveju įklotas tik sudrėksta, o visa kita lieka viršuje. Tačiau tai individualiai kiekvienai mamai, gal kitai yra daug paprasčiau po vandens srove pakišti įklotą. Vienos pakuotės užtenka visam laikotarpiui. Kad sauskelnės nepraleistų drėgmės, naudojamos vilnonės kelnytės arba drėgmės nepraleidžiančios prilaikančios kelnytės. Vilnonės prilaikančios kelnytės mirkomos lanoline, tai yra natūralūs vilnos riebalai, kurie suteikia vilnai antiseptinių savybių ir drėgmės nepralaidumą. Jūsų patogumui galime išmirkyti kelnytes lanoline. Vilnonių kelnyčių ar drėgmės nepraleidžiančių kelnyčių užtenka dviejų - trijų, nes jų nereikia skalbti po kiekvieno sauskelnių keitimo. Jeigu jos nėra suteptos, pakanka jas tik išvėdinti. Jeigu vilnonės kelnytės susitepė lengvai, netrindami praplaukite su vilnai skirtu skalbikliu. Lanolinas - tai riebi medžiaga, kuri chemiškai suriša šlapimo rūgštį ir paverčia ją į lanolininį vašką. Štai kodėl vilnones kelnytes užtenka paprasčiausiai gerai išvėdinti ir nelieka jokio kvapo. Kiek reikia turėti sauskelnių?

Daugkartinių sauskelnių kiekį kiekvienas pasirenka individualiai. Tai priklauso nuo kada pradėsite jas naudoti, kaip naudosite ir t.t. Galų gale nereikia ir beprotiškai eiti į kraštutinumus - tegul būna namuose pakelis vienkartinių, kurias galėsime panaudoti ar neišdžiuvus daugkartinėms, ar važiuojant pas gydytoją, ar dar kokiu ekstra atveju. Yra tėvelių, kurie daugkartines naudoja dienomis, vienkartines naudoja naktį. Na bet tai jau perpus mažiau blogio! O pilnam naudojimui, reikia parai turėti bent 10 sauskelnių ir keliolika įklotų, bet tai taip pat individualu, priklauso kiek kartų kūdikėlis daro per dieną. Ir taip pat priklauso kas kiek laiko norėsit skalbtis - kas dieną, dvi ir t.t.

Kur dėti panaudotas sauskelnes?

Mamos panaudotas sauskelnes, laukiančias savo skalbimo, laiko atskiram pvz.: kibirėly ar kitoj talpoj. Jas galima, praskalavus su vandeniu, išmuiluoti ūkiniu muilu su tulžim. Arba laikyti vandenyje, įlašinus kelis lašus arbatmedžio aliejaus ar acto, tai antimikrobinė priemonė. Tokiu būdu galima laikyti sauskelnes iki trijų dienų.

Plačiau galite rasti www.dsauskelnes.webs.com