Skelbimai TIK vaikams!Skelbimai TIK vaikams!

BLOG

Į lauką – su kūdikiu!

 

Žiemą į lauką su kūdikiu patartina eiti, kai oro temperatūra ne žemesnė nei 10°C .  

Ką tik gimusio naujagimio, nepatartina vežti į lauką – bent jau pirmąją savaitę. Po pirmosios savaitės praleistos namuose, išvedus mažylį pirmą dieną į lauką, lauke patartina užtrukti ne ilgiau nei 15 minučių. Sekančią dieną jau galima 25 minutes, ir taip ilginti laiką kas dieną po dešimt minučių. Kol jūsų kūdikėlis pasieks savo miegojimo laiką (1val, - 1,5val.) ir galės išmiegoti lauke. Jei oras labai atšiaurus, šiltai aprengus kūdikį galite išnešti jį ir į balkoną. Taip pat labai svarbu, kad namai būtų kuo dažniau vėdinami. Geriausia tris kart į dieną: ryte, per pietus ir vakare. Vėdinant kūdikio kambarį jį išneškite į kitą patalpą. Mažylio kambarį vėdinkite plačiai atvėrę langą,kai išsivėdins kambarys uždarykite langą ir tik sušilus kambariui galite įnešti kūdikį į kambarį. Taip jūsų kūdikis grūdinsis ir stiprins savo imuninę sistemą.

Į ką reikėtų dar atkreipti dėmesį vedant mažylį į lauką? Visų pirma į aprangą. Kūdikį reikėtų aprengti šilčiau, nei apsirengiate pati. Mažylių kūno temperatūra krenta daug greičiau nei suaugusio žmogaus. Nepamirškite, kad negalima šaliko užtraukti vaikui ant veidelio. Vaikui bekvėpuojant susidaro suskystinti garai ir jūsų vaikas gali nušalti veidą.

Apsauga veidui: Veidą reiktų ištepti riebiu kremu 30 min. Prieš vedant vaiką į lauką. Taip kremas spėja įsigertį į odą ir iš tiesų apsaugo odą nuo nušalimų.

Jei lauke vėjuota pasirūpinkite apsauga nuo vėjo. Vežimėlyje – lopšyje gulintys mažyliai labiau apsaugoti, nei sėdintys vaikai – tad šių apsauga reikėtų pasirūpinti labiau.