Skelbimai TIK vaikams!Skelbimai TIK vaikams!

BLOG

Verksmas – tai jūsų vaiko bendravimo išraiška

„Mūsų dviejų mėnesių mažylis visą laiką reikalauja valgyti arba, kad jis būtų laikomas ant rankų. Ar tai normalu, kad vaikas reikalauja nuolatinio mūsų dėmesio – verkdamas?“ Štai tokius klausimus labai dažnai užduoda tėvai, auginantys mažylius.

Tokio amžiaus vaikutis stengiasi prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Juk net devynis mėnesius jūsų mažylis praleido pilvelyje. Pats kūdikis nė kiek ne labiau negu jūs suvokia savo bendravimo sistemą. Bet jūs kartu su vaikeliu siekiate suprasti vienas kitą. Jūs išmoksite suprasti kūdikio siunčiamus signalus būtent jums ir laikui bėgant jie vis tobulės. Kol jūs imsite suprasti kūdikio signalus, jūs turite praleisti kuo daugiau laiko kartu. Kontaktuokite su mažyliu jį liesdama, užmegsdama akių kontaktą, kalbėdama su juo. Taip jūs išmoksite suprasti savo mažylį, o jis jausis saugus. Ir ilgainiui verksmą pakeis kiti signalai.

Daugelis tėvelių nežino kaip reaguoti į mažylio verksmą. Kūdikio verksmas, kai jį galite nuraminti tai įprastas jo bendravimas. Jis alkanas, jam šalta ar jis tiesiog pavargęs. Bet kartais, būna taip, kad kūdikio verksmo nepavyksta nuraminti. Tada jūsų kūdikėlis reiškia staiga apėmusias emocijas ar rodo norą išlieti susikaupusę įtampą. Jūsų pareiga būti šalia, stengtis nuraminti kūdikėlį ir būti kuo dėmesingesnei. Kad išlikti dėmesingai, jūs turite būti išsiilsėjusi ir neišsekusi. Kitaip jūs nesugebėsite įskaityti vaikučio jums siunčiamų signalų.

Štai jums keletas patarimų, kaip išmokyti jūsų mažylį jaustis saugiai, neimant jo ant rankų ir nemaitinant per daug:

  • Kai kūdikis pravirksta, jūs jo paklauskite: „Kodėl tu verki?“ Jis žinoma jums neatsakys, bet jis jus supranta. Jis išreiks atsakymą įvairiais gestais, dėmesingai žvelgiant į  jo siunčiamus signalus mama nepaaiškinamai visad nuspėja, kas jos mažylį neramina. Kadangi kūdikiai verkia dėl skirtingų priežasčių, tas pats sprendimas kiekvieną kartą netiks. Jeigu jūs visuomet pradėsite maitinti, kai tik mažylis pravirks, jis gali pradėti galvoti, kad iš tikrųjų verkia dėl to, kad nori valgyti, ir ateityje savo gyvenime manys, kad maistas yra būdas nusiraminti kiekvieną kartą, kai liūdna ar neramu.
  • Vaikeliui duokite erdvės. Patieskite jam antklodę, ir leiskite jam judėti. Jei namuose šilta patartina jam leisti gulėti be drabužėlių ir be vystyklų.
  • Kalbėkitės švelniu balsu. Dainuokite.
  • Palieskite jį, jo neimdama ant rankų. Jei kūdikis guli ant patiestos antklodės, jūs galite šalia atsisėsti ar prigulti prie jo ir paglostyti ar patrinti jo kūnelį.
  • Suvyniokite mažylį. Kai kuriems kūdikiams patinka suvyniojimas į šiltą antklodę ir judesių apribojimas.
  • Pakeiskite jo aplinką. Išveskite jį į lauką.
  • Stebėkite, kaip kūdikis nusiramina. Labai dažnai kūdikiai patys randa būdų nusiraminti.
  • Nepamirškite savęs. Suraskite ir sau laiko. Nepamirškite, jūsų vaikutis ramus tik tada, kai jūs rami!