Skelbimai TIK vaikams!Skelbimai TIK vaikams!

BLOG

Seni žaislai naudingesni už „išmaniuosius“

  Šiais laikais daugumą tradicinių žaislų pakeitė  

Įdomesnės, interaktyvesnės alternatyvos. Pavyzdžiui, mokyklinę lentą pakeitė elektrinė planšetė, kur pirštu braukydamas per ekraną gali perteikti savo vaizduotės kūrinį. Vis dėlto, kaip teigia liaudies išmintis ir moksliniai tyrimai, paprastumas – tai išmintis.

Jennifer Shapka nustatė, kad vaikams naudingiau žaisti su paprastais žaislais, ypač kai kartu su jais žaidžia ir mamos. Mokslininkė nufilmavo mamas, žaidžiančias su savo vaikais paprastais žaislais arba elektroniniais tų žaislų pakaitalais. Atrodo, kad elektroninės žaislų versijos turėtų būti interaktyvesnės, tačiau rezultatai parodė ką kitą. Mamos buvo ne tokios dėmesingos savo mažyliams, rečiau juos mokė ir drąsino. Tyrėjos manymu, elektroniniai žaislai yra garsesni, todėl labiau blaško dėmesį ir trukdo kokybiškesniam vaiko ir mamos bendravimui. Be to, jie naudojami pagal instrukciją, o tai apriboja kūrybiškumą ir žaismingumą.

Šaltiniai M.B. Wooldridge, J. Shapka, Playing with technology: Mother-toddler Interaction Scores Lower during Play with Electronic Toys. Journal of Applied Developmental Psychology, M.B. Wooldridge, J. Shapka, Playing with technology: Mother-toddler Interaction Scores Lower during Play with Electronic Toys. Journal of Applied Developmental Psychology, 33(5),2012